Osobné nástroje
Akcie dokumentu

Všetko o osobnej asistencii

Informačný seminár, 22. apríla 2021 (štvrtok), 14:30 - 16:00

·         Máte záujem o prácu s ľuďmi?

·         Radi pomáhate?

·         Hľadáte brigádu?

 

Osobná asistencia otvára dvere do sveta mnohým ľuďom s ťažkým zdravotným postihnutím. Aj medzi vysokoškolákmi je nemálo takých, ktorí využívajú asistenciu pri aktivitách okolo štúdia, bývania, nákupoch, presunoch, športových činnostiach, voľnočasových aktivitách. Mať asistenta z radov spolužiakov je vždy vzájomne obohacujúce.

Osobná asistencia môže byť vhodnou príležitosťou pre vašu aktivitu aj (no nielen) popri štúdiu na vysokej škole. Príležitosťou skúsiť niečo nové, spoznať veľa ľudí, získať nový pohľad na svet a fungovanie vecí, porozumieť obsahu pojmov rovnosť, samostatnosť, nezávislosť a otestovať ich v slovenskej praxi, posúvať veci dopredu...

O všetkom, čo vás zaujíma o osobnej asistencii a doteraz ste sa na to nemali koho spýtať, sa môžete dozvedieť na ponúkanom informačnom seminári.

Všetko o osobnej asistencii, ktorý sa bude konať vo štvrtok 22. apríla 2021 v čase od 14:30 do 16:00 hod. ON-LINE formou prostredníctvom aplikácie Microsoft Teams.

 

Témy

·         Základné informácie o osobnej asistencii (filozofia osobnej asistencie, rozsah, okruh činností, vzťah asistenta a klienta, asistencia pre vysokoškoláka, ...)

·         Legislatívny, administratívny a finančný rámec osobnej asistencie

·         Skúsenosti osobných asistentov

 

Lektori:

Mgr. Tibor Köböl a Jozef Blažek.

 

Organizátori

Centrum podpory študentov so špecifickými potrebami na Univerzite Komenského

Agentúra osobnej asistencie – Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR

 

 

V prípade, že nemáte skúsenosti s aplikáciou MS Teams, môžete sa zúčastniť na informačnom seminári pripojením sa prostredníctvom webových prehliadačov Google Chrome alebo MS Edge v aktuálnom čase cez link: https://bit.ly/3teiyyN

Organizátori uvítajú, keď budete svoj záujem o účasť vopred avizovať (nie je podmienkou) vyplnením formulára (https://forms.office.com/r/8Fi6dSBXkJ ).

 

Tešíme sa na stretnutie !

 

Informačný leták

náhľad

 

Vytvorené v Plone CMS, Open Source systéme správy obsahu

Web-Sídlo spĺňa tieto štandardy: